Založ si blog

Zničí Harabin Kotlebu, Kiska Sulíka a kto zachráni súčasnú koalíciu?

Tri otázky. Zničí Štefan Harabin Mariana Kotlebu, Andrej Kiska Richarda Sulíka a kto zachráni súčasnú koalíciu Smer-SD, SNS a Most-Híd?

 

Kotleba má problém

Marian Kotleba má problém. A zrejme si to ani sám neuvedomuje. Ten problém sa volá Harabin. Už v prezidentských voľbách sa zdá, že väčšina voličov ĽSNS bude namiesto predsedu strany Mariana Kotlebu, voliť Štefana Harabina. Možno tak spraví až 70/80% voličov ĽSNS. To je obrovské číslo. A predstavme si, čo sa stane, keď si Štefan Harabin založí politickú stranu a bude kandidovať v parlamentných voľbách. Pohroma pre celú ĽSNS. Dokonca až taká pohroma, že strana možno nezíska ani 5%. A teda sa vôbec nedostane do parlamentu. ĽSNS má v prípade založenia politickej strany Štefana Harabina čo robiť, aby udržala svoje terajšie preferencie, ktoré sa pohybujú na úrovni okolo 10%. Je otázne, či sa jej to pri tak masívnej podpore Harabina zo strany voličov ĽSNS, podarí. Pritom nedávno sa zdalo, že hlavným súperom ĽSNS bude Slovenské hnutie obrody. Tomu sa však, aj napriek masívnej letákovej kampani, ktorá sa však stratila v reklamnom smogu, nedarí osloviť potrebný počet voličov. A predseda hnutia Róbert Švec sa v prieskumoch pri prezidentských voľbách umiestňuje na posledných priečkach.

 

Odkiaľ prišli voliči Progresívneho Slovenska a Spolu?

Stále nemôžem pochopiť, ako môže mať Progresívne Slovensko a Spolu podporu 7,5% voličov, bez toho, aby klesli preferencie ostatných pravicových strán. To akože všetci ich voliči pochádzajú z radov nevoličov? Myslel som, že rast Progresívneho Slovenska a Spolu spôsobí tvrdý pád (minimálne niektorej zo strán) SaS, OĽANO, Sme rodina – Boris Kollár a KDH a ono sa to nestalo, tieto štyri strany si naďalej udržujú svoje percentá. A tak sa zdá, že tento jav, teda, že rastom Progresívneho Slovenska a Spolu nestrácajú ostatné pravicové strany, dopomôže k tomu, aby po voľbách do NR SR v roku 2020 vznikla pravicová koalícia na čele so Sulíkom alebo Kiskom. Časom sa však predsa môže stať, že SaS, OĽANO, Sme rodina – Boris Kollár a KDH začnú strácať voličov, ktorí „prebehnú“ k Progresívnemu a Spolu, predpokladám, že sa tak stane vtedy, keď sa predsedom Progresívneho Slovenska a Spolu stane Andrej Kiska.

 

Ako môže Smer-SD, SNS a Most-Híd opäť zostaviť vládu?

Smer-SD, SNS a Most-Híd v prieskumoch pre voľby do NR SR už nedosahujú výsledok potrebný pre vládnutie. Namiesto potrebných aspoň 76 poslancov, pravdepodobne získajú len cca 60. Čo robiť, aby tieto strany pokračovali vo vládnutí a nedali moc do rúk Sulíka alebo Kisku? Nejde o bezvýchodiskovú situáciu. Len treba medzi seba zobrať štvrtú stranu. Tieto strany by sa mohli udržať pri moci, ak by medzi seba vzali ĽSNS. S tým však bude mať zrejme problém Most-Híd a možno aj SNS a zrejme by s tým nesúhlasila ani samotná ĽSNS, keďže vstupom do takejto koalície by zrejme skončila ako Procházková Sieť, teda prišla by o takmer všetkých voličov. Ďalším riešením by bolo vybrať sa Procházkovou cestou a teda vytvoriť si pravicovú stranu, ktorá by hlásala, že nikdy nepôjde do koalície so Smerom, SNS a Mostom-Híd, ale po voľbách by do takejto koalície razom vstúpila. Treťou možnosťou by bolo vziať medzi seba prípadnú stranu bývalého ministra zdravotníctva a ministra vnútra, Tomáša Druckera. Ten sa vyjadril, že rozmýšľa o tom, že založí novú stranu.

 

Chcete mať informácie o nových článkoch K a K štúdia ako prví?

Pridajte sa na Facebook stránku K a K štúdia

 

Dopravné značky na Slovensku už majú byť aj v maďarčine. Koľko nás to bude stáť? „Iba“ 1 milión eur? Alebo viac?

12.09.2021

Na Slovensku sa chystajú veľké novinky! Dopravné značky, konkrétne nazývané šípové smerníky, patriace do skupiny orientačných značiek a označujúce miesto a smer odbočenia k vyznačeným cieľom, už po novom majú byť uvedené aj v jazyku národnostných menšín. Áno, áno! Ešte viac maďarských nápisov na slovenských cestách, ešte viac! Matica slovenská mlčí. [...]

Vakcína je sloboda! Vakcína je mimoriadne účinná! Vakcína je vysoko bezpečná! Dajte sa urýchlene zaočkovať!

20.06.2021

Upozorňujem, že nikoho o ničom nepresviedčam. Ak chcete, dajte sa zaočkovať, ale nenúťte aj ostatných… Aj tak zrejme, aj po tomto upozornení, budem určitou skupinou ľudí označený za nevzdelaného dezoláta. Čo na tom, že čítam hlavnoprúdové (mainstreamové) i alternatívne médiá. Prečítam si Denník N, rovnako ako aj Hlavný denník a poctivo si informácie overujem [...]

Slovensko postúpilo do štvrťfinále na majstrovstvách sveta v hokeji. Zhodnotenie, pseudovlastenci, reakcie politikov. Neuveríte, čo na to povedal Matovič

02.06.2021

Tak, 21. mája 2021 sa začali tohoročné majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. To ste netušili, že nie? Po pandemickej prestávke v roku 2020 a posledných majstrovstvách v roku 2019, ktoré sa odohrali na Slovensku a na ktorých náš štát obhájil svoje už tradičné 9. miesto, čo asi nie je nič moc, ale aj tak lepšie, ako obhajovať nejaké 14. miesto, (pesimista sa hrá na [...]

vlak, železnice, trať, koľaje

Pri Senci zrazil rýchlik muža, železničná doprava je úplne odstavená

22.03.2023 20:52

V blízkosti železničného priecestia pri Senci v smere Veľký Biel zrazil rýchlik muža, ktorý utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Britský princ William.

Princ William nečakane prišiel do Poľska za vojakmi pomáhajúcimi Ukrajine

22.03.2023 19:47

Britský princ William v stredu podnikol neohlásenú cestu do Poľska, aby poďakoval britským a poľským vojakom zapojeným do podpory Ukrajine.

world bank

Obnova Ukrajiny bude drahá. Vypočítali ju na 411 miliárd dolárov

22.03.2023 19:18

Ukrajina, ktorá sa už viac než rok bráni invázii ruskej armády, bude na obnovu a rekonštrukciu potrebovať najmenej 411 miliárd dolárov (približne 381 miliárd eur).

klus

Klus by nemal byť auditorom. Zamietol ho výbor Európskeho parlamentu

22.03.2023 18:54

Odhadovaný plat na pozícii audítora je zhruba 20 000 eur mesačne.

kakstudio

www.facebook.com/pages/K-a-K-… filmstudio.blog.pravda.sk filmstudio.webgarden.cz www.enigma.sk/profil/kakstudio K a K štúdio vzniklo v roku 2006. V prvopočiatkoch sa venovalo natáčaniu amatérskych filmov, od roku 2009 pôsobí aktívne už len na internete. Činnosťou je písanie komentárov/kritík k slovenským filmom, seriálom, ale aj kritík z iných oblastí života. Sporadicky sa zaoberá prinášaním rozhovorov a promo akcií. Z dielne K a K štúdia je taktiež humorný seriál: Všetko je problémom, ktorý ma ambíciu vyjsť aj knižne. Domovskou stránkou K a K štúdia, je od roku 2007 web stránka: filmstudio.webgarden.cz. Okrem toho pôsobí aj na: enigme, facebooku a od 5.2.2013 aj na blogu: filmstudio.blog.pravda.sk/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 316789x
Priemerná čítanosť článkov: 5462x

Autor blogu

Kategórie