Založ si blog

Zničí Harabin Kotlebu, Kiska Sulíka a kto zachráni súčasnú koalíciu?

Tri otázky. Zničí Štefan Harabin Mariana Kotlebu, Andrej Kiska Richarda Sulíka a kto zachráni súčasnú koalíciu Smer-SD, SNS a Most-Híd?

 

Kotleba má problém

Marian Kotleba má problém. A zrejme si to ani sám neuvedomuje. Ten problém sa volá Harabin. Už v prezidentských voľbách sa zdá, že väčšina voličov ĽSNS bude namiesto predsedu strany Mariana Kotlebu, voliť Štefana Harabina. Možno tak spraví až 70/80% voličov ĽSNS. To je obrovské číslo. A predstavme si, čo sa stane, keď si Štefan Harabin založí politickú stranu a bude kandidovať v parlamentných voľbách. Pohroma pre celú ĽSNS. Dokonca až taká pohroma, že strana možno nezíska ani 5%. A teda sa vôbec nedostane do parlamentu. ĽSNS má v prípade založenia politickej strany Štefana Harabina čo robiť, aby udržala svoje terajšie preferencie, ktoré sa pohybujú na úrovni okolo 10%. Je otázne, či sa jej to pri tak masívnej podpore Harabina zo strany voličov ĽSNS, podarí. Pritom nedávno sa zdalo, že hlavným súperom ĽSNS bude Slovenské hnutie obrody. Tomu sa však, aj napriek masívnej letákovej kampani, ktorá sa však stratila v reklamnom smogu, nedarí osloviť potrebný počet voličov. A predseda hnutia Róbert Švec sa v prieskumoch pri prezidentských voľbách umiestňuje na posledných priečkach.

 

Odkiaľ prišli voliči Progresívneho Slovenska a Spolu?

Stále nemôžem pochopiť, ako môže mať Progresívne Slovensko a Spolu podporu 7,5% voličov, bez toho, aby klesli preferencie ostatných pravicových strán. To akože všetci ich voliči pochádzajú z radov nevoličov? Myslel som, že rast Progresívneho Slovenska a Spolu spôsobí tvrdý pád (minimálne niektorej zo strán) SaS, OĽANO, Sme rodina – Boris Kollár a KDH a ono sa to nestalo, tieto štyri strany si naďalej udržujú svoje percentá. A tak sa zdá, že tento jav, teda, že rastom Progresívneho Slovenska a Spolu nestrácajú ostatné pravicové strany, dopomôže k tomu, aby po voľbách do NR SR v roku 2020 vznikla pravicová koalícia na čele so Sulíkom alebo Kiskom. Časom sa však predsa môže stať, že SaS, OĽANO, Sme rodina – Boris Kollár a KDH začnú strácať voličov, ktorí „prebehnú“ k Progresívnemu a Spolu, predpokladám, že sa tak stane vtedy, keď sa predsedom Progresívneho Slovenska a Spolu stane Andrej Kiska.

 

Ako môže Smer-SD, SNS a Most-Híd opäť zostaviť vládu?

Smer-SD, SNS a Most-Híd v prieskumoch pre voľby do NR SR už nedosahujú výsledok potrebný pre vládnutie. Namiesto potrebných aspoň 76 poslancov, pravdepodobne získajú len cca 60. Čo robiť, aby tieto strany pokračovali vo vládnutí a nedali moc do rúk Sulíka alebo Kisku? Nejde o bezvýchodiskovú situáciu. Len treba medzi seba zobrať štvrtú stranu. Tieto strany by sa mohli udržať pri moci, ak by medzi seba vzali ĽSNS. S tým však bude mať zrejme problém Most-Híd a možno aj SNS a zrejme by s tým nesúhlasila ani samotná ĽSNS, keďže vstupom do takejto koalície by zrejme skončila ako Procházková Sieť, teda prišla by o takmer všetkých voličov. Ďalším riešením by bolo vybrať sa Procházkovou cestou a teda vytvoriť si pravicovú stranu, ktorá by hlásala, že nikdy nepôjde do koalície so Smerom, SNS a Mostom-Híd, ale po voľbách by do takejto koalície razom vstúpila. Treťou možnosťou by bolo vziať medzi seba prípadnú stranu bývalého ministra zdravotníctva a ministra vnútra, Tomáša Druckera. Ten sa vyjadril, že rozmýšľa o tom, že založí novú stranu.

 

Chcete mať informácie o nových článkoch K a K štúdia ako prví?

Pridajte sa na Facebook stránku K a K štúdia

 

Barbora Brhlová – normálne dievča, žiadna namyslená pipina

01.02.2021

Barbora Brhlová, včera zverejnila na svojom Facebooku video. Hovorí v ňom, že je dcéra Petra Brhela, nie toho veľkého podnikateľa, ale jeho brata. Že pre mnohých je vinná už len preto, ako sa volá. Jej otec Peter Brhel je podľa jej slov obvinený z toho, že údajne pred piatimi rokmi zobral úplatok 10 000 eur, nie milión eur, ako písali niektorí novinári. Hovorí o tom [...]

Ešte viac nenávidím EÚ

19.01.2021

Nenávidím EÚ, pretože, aj keď oficiálna propaganda tvrdí, že ide o spoločenstvo rovnoprávnych štátov, v skutočnosti v nej dva štáty – Nemecko a Francúzsko ovládajú všetkých ostatných. Ale veď, eurofondy! Tie sú predsa dobré, no nie, veď nám pomáhajú. No nie. Eurofondy sú totiž podvod! Do rozpočtu EÚ platí každý štát, vrátane Slovenska členské. [...]

Slovenskí odporcovia komunizmu tlieskajú Európskej únii

30.11.2018

Je zaujímavé sledovať, ako slovenskí odporcovia komunizmu tlieskajú Európskej únii. Pritom sa jedná takmer o rovnakú situáciu ako tomu bolo v komunizme. Rozdiel je len v tom, kto nám vládne. Kým predtým nám vládlo Rusko, dnes sme pod nadvládou Nemecka a Francúzska. Nie, v EÚ si nie sú všetky krajiny rovné, ako sa o tom stále bľaboce v propagandistických proEÚ [...]

Rusko Petrohrad

Väčšina Rusov si myslí, že koronavírus je biologická zbraň

01.03.2021 23:19

Prieskum tiež ukázal, že počet Rusov ochotných zaočkovať sa klesol z 38 percent v decembri na 30 percent.

Róbert Mudronček ZVJS

Po Ivanovi, ktorý odstúpil kvôli Lučanského smrti, povedie ZVJS Mudronček

01.03.2021 23:00

Doterajší riaditeľ väznice v Ilave Róbert Mudronček sa vracia na čelo ZVJS, kde pôsobil už za vlády Ivety Radičovej.

Filip Šuran

Novela o vysokých školách? Vznikla za zatvorenými dverami

01.03.2021 22:43

V utorok sa majú zástupcovia vysokých škôl a študentov stretnúť s ministrom školstva. Témou rozhovorov bude novela vysokoškolského zákona. Výhrady majú zástupcovia škôl aj študenti.

Košice premiér vakcína Sputnik

Smer: Nátlakom sme prispeli k nákupu Sputniku. Raši hovorí o núdzovom riešení

01.03.2021 18:46

Slovensko nakúpi dva milióny kusov ruskej vakcíny Sputnik V.

kakstudio

www.facebook.com/pages/K-a-K-… filmstudio.blog.pravda.sk filmstudio.webgarden.cz www.enigma.sk/profil/kakstudio K a K štúdio vzniklo v roku 2006. V prvopočiatkoch sa venovalo natáčaniu amatérskych filmov, od roku 2009 pôsobí aktívne už len na internete. Činnosťou je písanie komentárov/kritík k slovenským filmom, seriálom, ale aj kritík z iných oblastí života. Sporadicky sa zaoberá prinášaním rozhovorov a promo akcií. Z dielne K a K štúdia je taktiež humorný seriál: Všetko je problémom, ktorý ma ambíciu vyjsť aj knižne. Domovskou stránkou K a K štúdia, je od roku 2007 web stránka: filmstudio.webgarden.cz. Okrem toho pôsobí aj na: enigme, facebooku a od 5.2.2013 aj na blogu: filmstudio.blog.pravda.sk/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 274480x
Priemerná čítanosť článkov: 4991x

Autor blogu

Kategórie