Založ si blog

10 najväčších „výhod“ 10. ročného členstva/utrpenia v EÚ

Dnes, 1. mája 2014, „oslavujeme“ 10. výročie nášho vstupu do EÚ. V médiách k tomuto (ne)slávnemu výročiu už dlhšiu dobu beží masívna propaganda, ktorá vysvetľuje, aké „úžasné výhody“ nám prinieslo členstvo v tejto inštitúcii… Je to ale pravda?! Prečítajte si šokujúco pravdivý a spravodlivo kritický článok, ktorý prináša prehľad 10 najväčších „výhod“, ktoré nám prinieslo 10 ročné členstvo/utrpenie v Európskej únii. Keďže už máme to výročie….

1. Sme Európania, až potom Slováci

EÚ razí filozofiu stierania národných identít. Globalizačný plán EÚ nás učí, že sme v prvom rade Európania, až potom Slováci. Do tejto kategórie patrí aj nápad, aby sa na potravinách neuvádzala krajina pôvodu – teda nie „Made in Slovakia“, ale len „Made in EÚ“. Spotrebiteľ by tak už vôbec nerozoznal kvalitné domáce výrobky od odpadu zo zahraničia.

Budúcnosť patrí spojeným štátom európskym. Štáty sa premenujú na okrsky (napr. nebudeme Slovensko, ale Okrsok 3, Česko bude Okrsok 4,..). Národné vlády sa zrušia, o všetkom bude rozhodovať bruselská supervláda. V úradnom styku sa zavedie spoločný európsky jazyk, národné jazyky budú utláčané do úzadia, až nakoniec úplne zaniknú.

O fakte, že sme už skôr Európania ako Slováci svedčia aj ohromné oslavy, reklamy a záujem médií ohľadom 10. výročia SR v EÚ (http://filmstudio.blog.pravda.sk/2014/04/30/nahodni-okoloiduci-alebo-zaplateni-komparzisti-podvod-pri-masivnej-eu-propagande-v-najcitanejsom-slovenskom-denniku/).

Oslavy 20. Výročia SR, boli komorné, bez prítomnosti verejnosti a bez medializácie…

2. Kvalita a čerstvosť v obchodoch

Konečne sme domáce potraviny takmer úplne vyradili z trhu, a teraz môžeme kupovať kvalitné a čerstvé produkty zo zahraničia! Veru, veru – kvalita a čerstvosť – hlásia veľké cudzinecké hypermarkety. A Slovák sa teší, on totiž obľubuje dobrodružné kulinárstvo, keď v produkte nájde kúsok skla, klinca, jed na potkany, posypovú soľ, antibiotiká a iné „dobroty“. Šťastní sú aj v zahraničí. Veď nebyť nás, kam by dávali ten odpad, ktorý inde nechcú? Museli by ho vyhodiť a to by bola škoda.

 

článok 28.4.2014

 

Kvalita a čerstvosť!

 

3. USA náš vzor

Našli sme vzor hodný nasledovania – USA! EÚ sa stavia do roly otroka a s iskričkami v očiach a láskou v srdci hľadí na svoj idol –  na nadriadené, úžasne úžasné Spojené štáty americké. A snaží sa byť ako oni, tí za tou „veľkou mlákou“. Však aj vlajka Európskej únie je urobená podľa vzoru USA. Hviezdičky musia byť! Podobne chceme urobiť aj už spomínané Spojené štáty európske.

USA sa pcháme do… (no, nebudeme predsa vulgárni) a Rusov nenávidíme. No a čo, že nás oslobodili, keď sme boli v najhoršom (pre porovnanie, USA brali 2. svetovú vojnu len ako bomba kšeft a možnosť, ako super zarobiť na predaji zbraní, jednej aj druhej strane).

Hopkáme Gangnam style, selfieujeme sa jak v Hollywoode, tancujeme „Happy“, ako zmyslov zbavení… Ktovie, možno do budúcnosti zavedieme aj zjednodušené podmienky na držbu zbraní, aby sme aj u nás zažili streľby v školách a povolíme užívanie „ľahších“ drog, ako v USA.

….Inak všetci viete, kto sú vlastne Američania. Sú to Európania, ktorí sa po objavení nového kontinentu presťahovali. A povedzme si otvorene – na americký kontinent sa nesťahovala európska inteligencia, ale európski vrahovia, devianti, záškodníci, zlodejíčkovia,.. Česť výnimkám.

 

článok 21.8.013 2

 

Wííí lááááv Amééééérikááá!

 

4. Totálna strata suverenity

Konečne. Konečne sa o nič nemusíme starať. Všetko za nás vybavia milí poslanci z Bruselu. Národné vlády už dnes plnia úlohu len akejsi bábky. Štáty síce navonok slobodne prijímajú zákony, ktoré chcú, ale ak by prijali niečo, čo sa Únii nebude páčiť, nasledovať budú pokuty.

Nová forma demokracie sa prejavuje tak, že dáme vám možnosť hlasovať na národnej úrovni, ale musíte hlasovať tak, aby bol výsledok taký, aký chceme my. Pamätáte sa na Euroval? Vtedy sa tiež mohli slobodne vyjadriť všetky krajiny eurozóny. Íri boli proti. A tak sa usporiadalo referendum. Výsledok – ľudia odmietli Euroval. A tak sa v referendách pokračovalo dovtedy, kým výsledok nevyšiel: „Áno, sme za Euroval.“ …Keď sme už pri referendách, aj vám sa zdá čudné, že všetky referendá na Slovensku mali nízku účasť a ani jedno jediné referendum, okrem toho o vstupe do EÚ, teda nebolo platné? Pri referende pri vstupe do EÚ bola zrazu potrebná účasť a vyše 92% hlasujúcich sa vyjadrilo za vstup do tejto inštitúcie. Vyzerá to podozrivo….

5. (Ilúzia menom) Eurofondy

Únia nám pomáha v rozvoji, ako sa len dá. Na eurofondy nám vyčlenili fúru peňazí. Čo na tom, že sme z toho vyčerpali len 20%, 30%. A to z toho dôvodu, že pravidlá boli naschvál určené tak, aby sme dokázali vyčerpať len tých 20%, 30%. Pekelný plán. Ľudia si budú myslieť: „Ojojój, tak to dobrá únia, pomáha nám.“ Pritom je dosť možné, že keď zrátame dokopy členské v EÚ, ktoré platíme a pokuty, ktoré nám Únia naparuje za kadejaké somarinky, dostaneme vyššiu sumu, ako ku nám prúdi z EÚ fondov.

Druhá strana veci je, že na čo sa tie peniaze z eurofondov používajú. Na vynovenie námestí, na moderné, predražené lavičky, na rozhľadne postavené na rovine, z ktorých sa ponúka famózny výhľad na rušnú ulicu plnú aút a kamiónov. Ale aj tak lepšie ako v Česku, kde postavili rozhľadnu s výhľadom na hnoj… Peniaze putujú aj na iné úplné absurdity.

Tak napríklad grécki farmári dostali finančnú podporu z európskych fondov na reklamnú kampaň zameranú na zemiakovú osvetu vo Švédsku – cieľom bolo zoznámiť Švédov so zemiakmi vypestovanými v Grécku….

V spoločnosti sa vytvára ilúzia, že bez EÚ fondov by sme boli stratení (nanešťastie aj za pomoci premiéra, ktorý sa vyjadril, že bez eurofondov by sme neprežili, pretože až takmer 80% že všetkých verejných investícií na u nás je financovaných z fondov EÚ. (http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/817491-bez-eurofondov-by-slovensko-neprezilo-mysli-si-robert-fico/). Ako sme potom mohli žiť v období, keď sme nemali eurofondy? A ako budeme žiť v budúcnosti, keď eurofondy pre nás skončia? Lebo aj tie sú obmedzené len na určitý čas… A tu sa opäť vraciame k tomu, že na eurofondoch skôr prerobíme, ako zarobíme. Pretože príde čas, keď Slovensko už nebude mať možnosť čerpať peniaze z týchto EÚ fondov, ale za členstvo v únii budeme platiť donekonečna…

Slovami premiéra to teda znamená, že keď skončia eurofondy, tak skončí aj Slovensko? 

 

článok e. rozhladne

Rozhľadňa s výhľadom na rušnú ulicu… Na podvodné projekty putuje z eurofondov ročne 400 miliónov až 5 miliárd €.

(Analytik sa vyjadril, že rozhľadne by sme dokázali postaviť aj bez eurofondov /samozrejme nie takéto nepodarky vystavané na rovine/… Čo v podstate tvrdím aj ja…)

ZDROJ: http://zivot.azet.sk/clanok/13625/blamaz-z-rozhladni-za-desattisice-eur-nikam-nedovidite.html

 článok proti e. ide to aj bez

Bez eurofondov vznikajú často zmysluplnejšie projekty…

ZDROJ: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=773341546009697&set=a.773341509343034.1073741838.591856477491539&type=1&theater

——–

Ak si chcete medzi prvými prečítať zvyšných 5 „výhod“, ktoré nám prinieslo 10. ročné členstvo v EÚ, sledujte tento blog alebo Facebook stránku K a K štúdia. (2. časť článku bude zverejnená už čoskoro – v rozmedzí 1-3 dní). 

https://www.facebook.com/pages/K-a-K-%C5%A1t%C3%BAdio/125108480868174

K a K PROMO 014 BLOG

 

——-

VYSVETLENIE: K a K štúdio píše šokujúco pravdivé a spravodlivé kritické články, v rámci ktorých môže dôjsť aj ku kritike určitých predstaviteľov národov. Nikdy sa však nejedná o kritizovanie celého národa ako takého. Ide o oprávnené kritizovanie predmetných organizácií, konkrétnych osôb, skupín osôb, ľudských vlastností alebo vlastností národov. K a K štúdio nikdy nijakým spôsobom nehaní, ani neznevažuje žiadny národ, ani jeho občanov…

 

 

Maďarizácia Slovenska pokračuje!

08.09.2018

K a K štúdio ostáva verné svojej povesti a opäť prináša tému, ktorej sa nevenuje žiadne iné médium, ani zo skupiny médií hlavného prúdu, ani z alternatívnych médií. Táto téma je žalostne viac »

Návrh marketingovej kampane na podporu predaja a zvýšenie podielu slovenských výrobkov v obchodoch

31.12.2017

Fakty: Podiel slovenských potravín na domácich pultoch: 37,2 % Predpoveď podielu slovenských potravín v roku 2027 pri zachovaní súčasného klesajúceho trendu: 15,9 % Priemerný podiel domácich viac »

Ilúzia neexistujúcej alternatívy. . . Zostaň v EÚ, inak skapeš! Najvyšší čas na Brexit a Slovexit

23.06.2016

Pred nami je smrtiace, beštiálne referendum, ktoré rozhodne o zotrvaní alebo odchode Británie z Európskej únie. Ak si Briti zvolia možnosť a zostanú v pakte s európskou chobotnicou, konečne viac »

NRSR schôdza zasadnutie

Poslanci nezmenili spôsob voľby ústavných sudcov

23.10.2018 23:29, aktualizované: 24.10.2018 00:19

Sudcovia Ústavného súdu SR sa budú voliť tak ako doteraz. Parlament napokon neschválil novelu ústavy, ktorá mala zmeniť spôsob ich voľby.

Peniaze, libra, dolár, euro

Brexit môže upchať hranice. Briti zvažujú dovoz na lodiach

23.10.2018 23:11

Na rokovaní britskej vlády zaznelo, že v v prípade neriadeného brexitu by potrebné potraviny a lieky mohli do krajiny voziť charterové lode.

eskalátor, pohyblivé schody

Pri poruche eskalátora sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska

23.10.2018 23:03

Stupne eskalátora sa prepadli pravdepodobne v dôsledku preťaženia.

Alpy, hory, sneh, zima, Zugspitze

V Rakúsku pátrajú desiatky ľudí po dvoch českých horolezcoch

23.10.2018 22:47

Nezvestní sa v pondelok mali vybrať na najvyšší končiar pohoria Vysoké Taury - Hochalmspitze - v okrese Spittal an der Drau.

kakstudio

www.facebook.com/pages/K-a-K-… filmstudio.blog.pravda.sk filmstudio.webgarden.cz www.enigma.sk/profil/kakstudio K a K štúdio vzniklo v roku 2006. V prvopočiatkoch sa venovalo natáčaniu amatérskych filmov, od roku 2009 pôsobí aktívne už len na internete. Činnosťou je písanie komentárov/kritík k slovenským filmom, seriálom, ale aj kritík z iných oblastí života. Sporadicky sa zaoberá prinášaním rozhovorov a promo akcií. Z dielne K a K štúdia je taktiež humorný seriál: Všetko je problémom, ktorý ma ambíciu vyjsť aj knižne. Domovskou stránkou K a K štúdia, je od roku 2007 web stránka: filmstudio.webgarden.cz. Okrem toho pôsobí aj na: enigme, facebooku a od 5.2.2013 aj na blogu: filmstudio.blog.pravda.sk/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 207107x
Priemerná čítanosť článkov: 4061x

Autor blogu

Kategórie