Založ si blog

Made in Czecho Slovakia je späť! Trikrát hurá! Alebo aj nie. . .

Nočná mora sa stala skutočnosťou. Značka Made in Czecho Slovakia vstáva z mŕtvych a už nás zrejme bude strašiť donekonečna. „Vďaka“ kreatívnym výrobcom a politikom, ktorí žijú z minulosti. Verte, že obnovenie bývalého štátu v tejto forme, nám nepomôže. Práve naopak, výrazne nám ublíži. Ale na to zrejme kompetentní a podporovatelia tohto bláznivého nápadu, prídu až vtedy, keď už bude neskoro. A z bludného česko slovenského kruhu nebude návratu. Existuje vôbec niekde inde na svete prípad výrobku, ktorý hlása, že bol vyrobený v neexistujúcom štáte? Alebo sa pod touto značkou budú predávať výrobky spred roku 1993, ktoré boli po desaťročiach náhodne nájdené v skladoch? Hmmm, taká paštéka s rokom výroby 1964… 😀

A čo ak sa toho chytia aj Maďari, ktorí si povedia, že keď sa mohlo „obnoviť“ Česko Slovensko, môže sa obnoviť aj Uhorsko? A začnú predávať výrobky Made in Uhorsko? To len bude sranda, že? Nehovoriac o snahách našich južných susedov, pri príležitosti 100. výročia podpísania Trianonskej zmluvy (v roku 2020), obnoviť svoju bývalú monarchiu aj formálne – v zmysle obnovenia niekdajších uhorských hraníc.

https://www.youtube.com/watch?v=HvdNLJfrMd0

Smutno-smiešne plány Maďarov… V roku 2020 chcú obnoviť Uhorsko…

…Ale späť k téme. Znovuoživenie mŕtvej značky Made in Czecho Slovakia, vraj zvýši kšefty biznismenov. Ó áno, peniaze, o tie ide vždy v prvom rade! Čo tam po reputácii a imidži štátu. 21 rokov sa tu snažíme celému svetu, (no, povedzme si otvorene, hlavne Američanom) vtĺcť do hlavy, že: „Haló, budíček. Česko Slovensko sa rozpadlo. Teraz máme vlastný štát – Slovensko.“ A zrazu bum, všetka snaha vyjde nazmar, na svetových trhoch sa vyskytnú výrobky Made in Czecho Slovakia. No vysvetľujte potom Američanom, že už máme samostatný štát. Budú sa vám smiať, že si z nich uťahujete, veď predsa v ich obchodoch videli výrobky hlásajúce, že boli vyrobené v Česko Slovensku. Tak akéže Slovensko?

článok 4.8.2014

No a potom im vysvetľujte!

A ako sa potom vlastne chceme prezentovať v zahraničí? Náš cestovný ruch dostane tvrdú česko slovenskú facku. Alebo sa budeme už aj v tejto oblasti prezentovať ako spoločný štát? A nakoniec kto z „obnovenia Česko Slovenska“ v konečnom dôsledku vyťaží? No predsa „naši bratia“ Česi. Veď naše fabriky sa už dávno rozpredali, vyrabovali,… Pod značkou Vyrobené v Česko Slovensku, teda bude na trh ponúknutá produkcia v 90% pochádzajúca od českých výrobcov. V Česku sa totiž domáce firmy s tradíciou siahajúcou ešte do bývalého štátu nerozpredali, ale fungujú dodnes. Pre Slovensko znamená „obnovenie bývalého štátu“ katastrofu najvyššieho rangu. Už si nás nebudú mýliť so Slovinskom, už totiž neoficiálne zmizneme z mapy sveta…

Česi v tomto smere vedia, čo robia (nanešťastie na rozdiel od Slovákov). Malý príklad. V roku 2015 sa u nich uskutočnia Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Slováci s nimi rokovali, či by sa neuskutočnil spoločný CZE-SVK šampionát. Nesúhlasili, pretože by sa im to neoplatilo. Takto by prišli o polovicu turnaja. Keby však MS mali byť v 2015-om na Slovensku, Česi by vtedy spoločný turnaj brali všetkými desiatimi, aj dvadsiatimi (keby zapojili aj nohy…). A Slováci by ako až veľmi priateľsky prečesky orientovaný národ, v rámci spoločného SVK-CZE priateľstva súhlasili. Nám (Slovákom vo všeobecnosti, ja osobne by som bol proti) by nevadilo, že by sme sa tým pádom vzdali polovice šampionátu v prospech Čechov. Tak ako našim predstaviteľom nevadilo, ako sme z rýdzo slovenského oštiepka spravili slovensko-poľského oštiepko-oscypko mutanta…. Keby sa teda Čechom projekt „oživenia bývalej republiky“ neoplatil, nešli by do neho. Slováci do tohto nápadu vstupujú emocionálne, v rámci dobrých vzťahov s Čechmi.

 ….Inak, je pritom zvláštne zaujímavé pri tejto téme prežívať pocit súhlasu s človekom (prežívať pocit súhlasu – veta hodná ocenenia, zrejme si ju dám patentovať…), ktorého fakt nemusím… A to s našim pseudoprezidentom (oficiálne som ho za svojho prezidenta neuznal a ani nikdy neuznám) Kiskom, ktorý sa tiež vyslovil proti návratu Česko Slovenska (aj keď zrejme z iných dôvodov, ako ja).

Chcete mať informácie o nových článkoch K a K štúdia ako prví? Pridajte sa na facebook stránku K a K štúdia – oázu pokoja v zradných vodách hnusných sociálnych sietí…

https://www.facebook.com/pages/K-a-K-%C5%A1t%C3%BAdio/125108480868174

Logo K a K 2014 8 rokov na scéne NA BLOG

VYSVETLENIE: K a K štúdio píše šokujúco pravdivé a spravodlivé kritické články, v rámci ktorých môže dôjsť aj ku kritike určitých predstaviteľov národov. Nikdy sa však nejedná o kritizovanie celého národa ako takého. Ide o oprávnené kritizovanie predmetných organizácií, konkrétnych osôb, skupín osôb, ľudských vlastností alebo vlastností národov. K a K štúdio nikdy nijakým spôsobom nehaní, ani neznevažuje žiadny národ, ani jeho občanov…

Maďarizácia Slovenska pokračuje!

08.09.2018

K a K štúdio ostáva verné svojej povesti a opäť prináša tému, ktorej sa nevenuje žiadne iné médium, ani zo skupiny médií hlavného prúdu, ani z alternatívnych médií. Táto téma je žalostne viac »

Návrh marketingovej kampane na podporu predaja a zvýšenie podielu slovenských výrobkov v obchodoch

31.12.2017

Fakty: Podiel slovenských potravín na domácich pultoch: 37,2 % Predpoveď podielu slovenských potravín v roku 2027 pri zachovaní súčasného klesajúceho trendu: 15,9 % Priemerný podiel domácich viac »

Ilúzia neexistujúcej alternatívy. . . Zostaň v EÚ, inak skapeš! Najvyšší čas na Brexit a Slovexit

23.06.2016

Pred nami je smrtiace, beštiálne referendum, ktoré rozhodne o zotrvaní alebo odchode Británie z Európskej únie. Ak si Briti zvolia možnosť a zostanú v pakte s európskou chobotnicou, konečne viac »

nórsko, príroda, hory, turistika, fjord, lode, plavba,

Nórsko po siedmich rokoch opäť zvýšilo úroky

20.09.2018 13:04

Nórska centrálna banka zvýšila svoju kľúčovú úrokovú sadzbu o štvrť percentuálneho bodu na úroveň 0,75 percenta.

František Imrecze, Peter Kažimír

Kažimír príjme Imreczeho rezignáciu už dnes, meno nového šéfa nepovedal

20.09.2018 12:34, aktualizované: 12:42

Minister financií Peter Kažimír odmietol, že novým šéfom Finančnej správy bude terajší riaditeľ Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovít Makó.

polícia, radar, meranie rýchlosti, alkohol, tester

Počet dopravných nehôd zapríčinených alkoholom narastá

20.09.2018 12:22

Mladí vodiči vo veku od 18 do 29 rokov spôsobili za posledné štyri roky 38 percent všetkých dopravných nehôd pod vplyvom alkoholu.

SR NRSR schôdza 30. rokovanie

Beblavý Kažimírovi: Vyšetrite colné podvody. Minister avizuje poslanecký prieskum

20.09.2018 12:10, aktualizované: 12:55

Nezaradený poslanec je presvedčený, že colné podvody na Slovensku sa opäť rozbehli od leta minulého roka.

kakstudio

www.facebook.com/pages/K-a-K-… filmstudio.blog.pravda.sk filmstudio.webgarden.cz www.enigma.sk/profil/kakstudio K a K štúdio vzniklo v roku 2006. V prvopočiatkoch sa venovalo natáčaniu amatérskych filmov, od roku 2009 pôsobí aktívne už len na internete. Činnosťou je písanie komentárov/kritík k slovenským filmom, seriálom, ale aj kritík z iných oblastí života. Sporadicky sa zaoberá prinášaním rozhovorov a promo akcií. Z dielne K a K štúdia je taktiež humorný seriál: Všetko je problémom, ktorý ma ambíciu vyjsť aj knižne. Domovskou stránkou K a K štúdia, je od roku 2007 web stránka: filmstudio.webgarden.cz. Okrem toho pôsobí aj na: enigme, facebooku a od 5.2.2013 aj na blogu: filmstudio.blog.pravda.sk/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 205378x
Priemerná čítanosť článkov: 4027x

Autor blogu

Kategórie