Založ si blog

Oblečení v chróme, veselo pijeme aspartám (aspartám = bojová chemická látka, používaná aj ako sladidlo do nápojov)

Pýtam sa: „Viete, čo nosíte?“ Áno, jasné, že vieme, odpoviete! Vaša odpoveď by znela: „Máme na sebe sivé tričko, čiernu mikinu, modré rifle,..“ Aha. Ale ja som tú otázku myslel inak. Aspoň myslím…. Áno, áno, myslel som ju inak, ako ste ju pochopili. Poznáte KADMIUM, poznáte CHRÓM? Nie Google Chróm, ale chróm, ten nebezpečný kov. Viete čo spôsobujú? A vôbec, prečo sa tu o nich bavíme? No, pretože je vysoko pravdepodobné, že tieto látky sa nachádzajú vo vašom oblečení a prechádzajú do vášho tela. Pričom kadmium sa hromadí hlavne v obličkách a pečeni a jeho príjem, už aj v malom množstve, môže viesť k zlyhaniu obličiek. Poprípade môže poškodiť vyvíjajúci sa plod. Veľa chrómu zase vedie k rakovine pľúc. Zaujímavé, však. Keby som sa teraz opýtal, že či viete, čo nosíte, už by ste zrejme vedeli správnu odpoveď. Tá by znela: „Nosíme kadmium a chróm.“

 

Kópia – popu black offici

Nosíme oblečenie s chrómom alebo chróm s oblečením?

 

Ako sa teda vyhnúť týmto ťažkým kovom? Pozrime sa, čo nám radia média: „Dali sme odmerať hodnoty ťažkých kovov v rôznych textíliách, výsledky boli šokujúce. V testovanom textile boli zistené vysoké hodnoty nebezpečných kovov. …Keď si to tak zoberieme, je vlastne zázrak, že žijeme.“ …Teda, média nám radia nasledovné – buďte zhrození, že čo všetko sa nachádza vo vašom oblečení, ale moc to neriešte a kupujte to naďalej. Veď akú máte inú možnosť? Jedine tak chodiť nahí. Načo by sa aj menili zákony, načo by sa hľadalo riešenie, stačí „vtipne“ skonštatovať – „Keď si to tak zoberieme, je vlastne zázrak, že žijeme.“ Výborný príklad výchovy pasívnych občanov zo strany médií. Je to akoby vám s úsmevom na tvári povedali: „Toto tričko vás zabíja. Ale je tak pekné, tak nemáte dôvod ho nenosiť.“ 

https://www.facebook.com/pages/K-a-K-%C5%A1t%C3%BAdio/125108480868174?fref=ts

článok 20.9.013

Médiam stačí vyvolať pozornosť divákov, riešeniu problémov sa vyhýbajú…

 

Ďalšia múdra rada od tvorcov televíznych relácií sa týka potravín: „Ak chcete mať istotu, nekupujte mäso balené v ochrannom vzduchovom obale z hypermarketov. Kupujte mäso u mäsiara. Ale aj ten môže používať rovnaké nezdravé praktiky, ako hypermarket.“

Čo s tým? Na revolúciu nemá nikto silu, navyše textilné loby je príliš silné a keby sa k niečomu zvrhlo, na ich strane (na strane lobistov a výrobcov textilu), proti občanom by stáli vlády, EÚ, aj médiá. Poprípade by nás textilní bossovia začali ubezpečovať, že veď chróm a kadmium vôbec neškodí, že sa nemáme čoho báť. Už to vidím…. Spravia k tomu aj nejakú peknú propagandistickú kampaň. Napríklad s vysmiatym mladým zaľúbeným párikom, ktorý nakupuje oblečenie pre svojho malého synčeka. Mamka by sa popri prehrabávaní sa v hordách textilu, len tak opýtala svojho manžela: „Drahý, počul si, že textil je vraj plný nebezpečných ťažkých kovov? Nachádza sa v ňom kadmium alebo chróm.“ Muž by ju citlivo schytil za ruku a s úsmevom jej odpovedal: „Chróm a kadmium škodia? Najnovšie štúdie dokazujú opak – ľudskému telu sú prospešné. Keby škodili, určite by ich nedávali do textílii. To by im neprešlo.“ Nasledovala by pekná hudba a slogan: ŽITE SPOKOJNE! CHRÓM NIE JE VÁŠ NEPRIATEĽ!

…Rovnako to urobila aj Coca-cola, ktorá v reklamnej kampani presviedčala verejnosť, že aspartám – bojová chemická látka, ktorá sa kvôli svojej sladkej chuti používa aj ako sladidlo a ktorá prudko zhoršuje pamäť a spôsobuje vznik rôznych druhov rakoviny, poškodenie tráviaceho ústrojenstva, zažívacie problémy, nevoľnosť, poškodenie pečene a obličiek, rozostrené videnie, nespavosť, hyperaktivitu, depresie, zvýšený sklon k samovraždám, stratu energie, únavu, bolesti svalov a kĺbov, poruchy sluchu,…  (ZDROJ: http://www.i-potraviny.sk/aspartam-e951-chemicka-bojova-latka-ktora-sa-stala-sladidlom/)  Že táto látka  je vlastne neškodná.  Reklama zobrazuje dvojicu rozosmiatych žien, z ktorých jedna drží fľašu light Coly. Text hlása: „Kvalitné produkty, s ktorými sa vždy môžete cítiť dobre.“ (ZDROJ: http://medialne.etrend.sk/marketing-spravy/aspartam-je-mnam-tvrdi-coca-cola.html)

 

článok 20.9.013 cola

Takto Coca-cola obhajuje bojovú chemickú látku aspartam, ktorá sa pre svoju sladkú chuť používa aj ako sladidlo. (http://www.coca-colacompany.com/coca-cola-unbottled/quality-products-you-can-always-feel-good-about)

 

No nič teda. Ostáva nám sa len napiť z nejakej zdravej minerálky, tá nám predsa nemôže uškodiť. Alebo predsa? Plastové fľaše môžu obsahovať ftaláty, ktoré porušujú hormonálnu a rozmnožovaciu sústavu. Ááá sakra!

Na záver ešte jedna dilema. Predstavte si situáciu, keď o pár rokov už aj u nás budú „vďaka“ globálnemu otepľovaniu lietať komáre prenášajúce maláriu. Čo spravíte? Dáte si na seba každý deň nejaký ten repelent, ktorý je taký silný, že rozleptá aj lak na nechty, ktorý mimochodom tiež obsahuje nejaké tie ťažké kovíky? Alebo sa radšej necháte poštípať a budete riskovať vážnu chorobu? Je tu ešte možnosť očkovanie – ale k nemu má tiež zopár ľudí výhrady – nemusí zabrať a môže prinieť množstvo nežiadúcich účinkov…. A nemusíte ho včas stihnúť.

Maďarizácia Slovenska pokračuje!

08.09.2018

K a K štúdio ostáva verné svojej povesti a opäť prináša tému, ktorej sa nevenuje žiadne iné médium, ani zo skupiny médií hlavného prúdu, ani z alternatívnych médií. Táto téma je žalostne viac »

Návrh marketingovej kampane na podporu predaja a zvýšenie podielu slovenských výrobkov v obchodoch

31.12.2017

Fakty: Podiel slovenských potravín na domácich pultoch: 37,2 % Predpoveď podielu slovenských potravín v roku 2027 pri zachovaní súčasného klesajúceho trendu: 15,9 % Priemerný podiel domácich viac »

Ilúzia neexistujúcej alternatívy. . . Zostaň v EÚ, inak skapeš! Najvyšší čas na Brexit a Slovexit

23.06.2016

Pred nami je smrtiace, beštiálne referendum, ktoré rozhodne o zotrvaní alebo odchode Británie z Európskej únie. Ak si Briti zvolia možnosť a zostanú v pakte s európskou chobotnicou, konečne viac »

UKRAINE-WEATHER/

Porošenko odmieta krútiť plynovým ventilom

19.11.2018 08:00

Ukrajinci mrznú nielen v bytoch a sotva ich zohreje ostrá predvolebná kampaň pred voľbou prezidenta. Hlasovanie je naplánované na koniec marca.

ponorka

Argentína nemá financie na vyzdvihnutie rok stratenej ponorky

19.11.2018 07:53

1300-tonový kolos so 44 obeťami na palube sa nachádza v hĺbke 900 metrov.

Daphne Caruanová Galiziová

Maltská polícia pozná osnovateľov vraždy novinárky Galiziovej

19.11.2018 07:11

Novinárka písala o korupcii a praní špinavých peňazí, a to aj vo vládnych kruhoch.

USA, zbrane, Florida, guvernér, Rick Scott

Republikáni majú v Senáte o kreslo viac - Scott vyhral o pár tisíc hlasov

19.11.2018 06:46

Strojové i ručné prepočítanie ukázalo, že Scott získal 50,05 percenta hlasov.

kakstudio

www.facebook.com/pages/K-a-K-… filmstudio.blog.pravda.sk filmstudio.webgarden.cz www.enigma.sk/profil/kakstudio K a K štúdio vzniklo v roku 2006. V prvopočiatkoch sa venovalo natáčaniu amatérskych filmov, od roku 2009 pôsobí aktívne už len na internete. Činnosťou je písanie komentárov/kritík k slovenským filmom, seriálom, ale aj kritík z iných oblastí života. Sporadicky sa zaoberá prinášaním rozhovorov a promo akcií. Z dielne K a K štúdia je taktiež humorný seriál: Všetko je problémom, ktorý ma ambíciu vyjsť aj knižne. Domovskou stránkou K a K štúdia, je od roku 2007 web stránka: filmstudio.webgarden.cz. Okrem toho pôsobí aj na: enigme, facebooku a od 5.2.2013 aj na blogu: filmstudio.blog.pravda.sk/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 208956x
Priemerná čítanosť článkov: 4097x

Autor blogu

Kategórie