Založ si blog

Slovensko, čo ťa čaká? Vojna alebo otrokárstvo.

Budúcnosť nášho štátu nevyzerá ružovo… Teraz sa všetky fanúšičky Barbie a ružovej farby rozplakali 😀 „Prečo toľko pesimizmu, však možno prídu lepšie časy!“ poviete si. Preto, lebo všetko čím sme sa v minulosti hrdili, sme už dávno rozkradli alebo predali. Dnes tu nájdeme zdevastované poľnohospodárstvo, sprivatizované výrobné podniky, vodárne, plynárne. Nájdeme tu veľké hypermarkety plné zahraničných šmejdov, Tatry, ktoré sa zmenili na stavenisko a ktoré prekypujú všadeprítomnými prázdnymi lanovkami – pomaly už nie je kde stavať – preto sa plánuje zonácia Tatier, ktorá povolí stavby aj tam, kde boli doteraz zakázané (do budúcna sa plánuje s podvŕtaním celých Vysokých Tatier – mal by tadiaľ viesť tunel). Určite sa príde aj s návrhom, zrútiť Gerlachovský štít – pretože je príliš vysoký a ťažko dostupný. A na jeho mieste postaviť zjazdovku, reštauráciu a lanovky. Celú túto mega akciu budú naživo prinášať všetky naše televízie a ohromení diváci budú s nemým úžasom pozerať, ako Gerlach padá… A následne tlieskať novému lyžiarskemu stredisku, ktoré sa tam vybuduje… Nejednému pamätníkovi zaplesá srdce radosťou. „Konečne tú skalu zničili… Celý život mi len clonila výhľad!“ povie postarší obyvateľ Tatier. …Prečo napríklad aj vo Vysokých Tatrách nemôže podnikať štát, ale finančná skupina? Bolo by to omnoho viac výhodné.

 

Ak bude treba, zrúti sa aj Gerlachovský štít... Čo si finančné skupiny zaumienia, to aj dosiahnu...

Ak bude treba, zrúti sa aj Gerlachovský štít… Čo si finančné skupiny zaumienia, to aj dosiahnu…

 

V hlave mi vŕta aj ďalšia vec. Prečo sme neodkúpili naspäť SPP? Bola na to jedinečná možnosť. Vláda tvrdila, že by daný podiel odkúpili s radosťou, ale, že na to nie sú peniaze. O pár mesiacov neskôr, sa už začalo rozprávať o olympiáde s Poľskom. Na to sa už milióniky našli. A len na porovnanie:

– odkup akcií SPP od súkromníka: návratnosť pár rokov

– usporiadanie olympiády s Poľskom: návratnosť nulová, strata, Tatry ešte viac zruinované, po olympiáde prázdne hypermoderné štadióny,…

Prečo sa na olympiádu rovnaká suma našla a na odkup SPP, nie? No lebo o odkup SPP mala záujem finančná skupina – tak im to bolo treba pustiť. A pri organizovaní olympiády bude treba postaviť nové športové haly, lanovky, zjazdovky,… A toto všetko chce stavať finančná skupina – teda musíme ísť do kandidatúry o olympiádu, aby finančná skupina mala zákazku.

Posledný tromf, ktorý nám ostal v rukách, je naša voda. Aj keď vodárne aj minerálne pramene sú už predané. Slovensko je druhou krajinou na svete s najväčšou zásobou pitnej vody. Čoskoro bude voda vzácnejšia ako ropa. Slovensko má teda poriadne bohatstvo. Dalo by sa tomu tešiť, ale… Čo bude s tou vodou? EÚ chce, aby sme sa jej vzdali, záujem majú aj iné krajiny, na čele s USA. Čo nás teda čaká? Buď vojna, alebo otrokárstvo. Vojna vtedy, keď nebudeme chcieť predať. Nájde sa nejaká dobrá zámienka, nabehnú tu vojačikovia a ako sa s obľubou hovorí, našu armádu premôžu aj čiapkami… A „bude vymaľované“.

Krajina bude zničená. Povedané americkou rečou – bude zachránená od zlého. USA sa budú chváliť celému svetu, ako nám pomohli, ako zvrhli diktatúru alebo čo ja viem čo si vymyslia… A pritom odvedú pohľad nevšímavých a médiami zaslepených ľudí od hlavnej príčiny vojny – od získania slovenských zásob pitnej vody.

Tejto možnosti sa my ale pravdepodobne nemusíme báť. Ako poznám našich predstaviteľov, vodu predáme za dve koruny a budeme sa tváriť, aký bomba kšeft sme spravili… A potom sa budeme čudovať, že nám vodička akosi zdražela (napr. o 400% ako v inej krajine, ktorá ju už predala). Vtedajší premiér nás ale ubezpečí, že to nič, že zdražovanie vody je celosvetový trend a vstup strategického investora (tak sa novodobo nazýva privatizácia), tomu nie je na vine.

Najhoršie na tom je, že sa nič nezmení, ani keď o tejto situácii napíšem 1542 článkov. Voda sa predá a basta. Ľudia znovu nič nezmôžu…

 

Obraz slovenskej budúcnosti...

Obraz slovenskej budúcnosti…

Maďarizácia Slovenska pokračuje!

08.09.2018

K a K štúdio ostáva verné svojej povesti a opäť prináša tému, ktorej sa nevenuje žiadne iné médium, ani zo skupiny médií hlavného prúdu, ani z alternatívnych médií. Táto téma je žalostne viac »

Návrh marketingovej kampane na podporu predaja a zvýšenie podielu slovenských výrobkov v obchodoch

31.12.2017

Fakty: Podiel slovenských potravín na domácich pultoch: 37,2 % Predpoveď podielu slovenských potravín v roku 2027 pri zachovaní súčasného klesajúceho trendu: 15,9 % Priemerný podiel domácich viac »

Ilúzia neexistujúcej alternatívy. . . Zostaň v EÚ, inak skapeš! Najvyšší čas na Brexit a Slovexit

23.06.2016

Pred nami je smrtiace, beštiálne referendum, ktoré rozhodne o zotrvaní alebo odchode Británie z Európskej únie. Ak si Briti zvolia možnosť a zostanú v pakte s európskou chobotnicou, konečne viac »

NRSR schôdza zasadnutie

Poslanci nezmenili spôsob voľby ústavných sudcov

23.10.2018 23:29, aktualizované: 24.10.2018 00:19

Sudcovia Ústavného súdu SR sa budú voliť tak ako doteraz. Parlament napokon neschválil novelu ústavy, ktorá mala zmeniť spôsob ich voľby.

Peniaze, libra, dolár, euro

Brexit môže upchať hranice. Briti zvažujú dovoz na lodiach

23.10.2018 23:11

Na rokovaní britskej vlády zaznelo, že v v prípade neriadeného brexitu by potrebné potraviny a lieky mohli do krajiny voziť charterové lode.

eskalátor, pohyblivé schody

Pri poruche eskalátora sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska

23.10.2018 23:03

Stupne eskalátora sa prepadli pravdepodobne v dôsledku preťaženia.

Alpy, hory, sneh, zima, Zugspitze

V Rakúsku pátrajú desiatky ľudí po dvoch českých horolezcoch

23.10.2018 22:47

Nezvestní sa v pondelok mali vybrať na najvyšší končiar pohoria Vysoké Taury - Hochalmspitze - v okrese Spittal an der Drau.

kakstudio

www.facebook.com/pages/K-a-K-… filmstudio.blog.pravda.sk filmstudio.webgarden.cz www.enigma.sk/profil/kakstudio K a K štúdio vzniklo v roku 2006. V prvopočiatkoch sa venovalo natáčaniu amatérskych filmov, od roku 2009 pôsobí aktívne už len na internete. Činnosťou je písanie komentárov/kritík k slovenským filmom, seriálom, ale aj kritík z iných oblastí života. Sporadicky sa zaoberá prinášaním rozhovorov a promo akcií. Z dielne K a K štúdia je taktiež humorný seriál: Všetko je problémom, ktorý ma ambíciu vyjsť aj knižne. Domovskou stránkou K a K štúdia, je od roku 2007 web stránka: filmstudio.webgarden.cz. Okrem toho pôsobí aj na: enigme, facebooku a od 5.2.2013 aj na blogu: filmstudio.blog.pravda.sk/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 207098x
Priemerná čítanosť článkov: 4061x

Autor blogu

Kategórie