Založ si blog

O migrantoch inak. S nadhľadom, humorom, iróniou. Ale seriózne a pravdivo. – 1. časť: Ako to všetko začalo

AKTUÁLNA POZNÁMKA: Tak už to vieme! Povinné kvóty pre prijímanie migrantov nebudú. Pri prvotnom pohľade je dôvod na radosť, aj na nejaký ten euforický výkrik“ Hurá!“. Pri hlbšom zamyslení však opäť prichádza len rozčarovanie a hnev. Totižto situácia bude zrejme presne taká istá, ak nie ešte horšia, ako keby tie kvóty boli povinné. Predseda summitu na ktorom sa riešila otázka migrantov, D. Tusk vyhlásil, že v nasledujúcich rokoch bude do štátov EÚ prerozdelených 40 000 migrantov, avšak bez povinných kvót. Čiže migranti prídu tak či tak. Len s tým rozdielom, že teraz ich pod tlakom vládnucej EÚ triedy prijmeme akože dobrovoľne. Takže miesto takmer 800 ľudí (jedná sa len o prvú fázu prerozdeľovania, v ďalších fázach je/bolo pre SR pripravených ďalších pár (desať/sto) tisíc utečencov), ktorých sme mali vziať príkazom, teraz môžeme musíme dobrovoľne nasilu prijať aj vyšší počet. Aký je rozdiel či prijmeme (v prvej fáze) vyše 800 migrantov povinne alebo akože dobrovoľne?! No super sme to vyrokovali. Tí páni v EÚ sú teda prefíkaní! Taká malá lesť a v podstate dosiahnu aj tak to, čo chceli pôvodne, keď navrhovali aby štáty prijímali migrantov povinne… Len ktovie či vôbec našim politikom došlo, že 70% Slovákov nehovorilo: „Nesúhlasíme s prijímaním utečencov na základe povinných kvót! Chceme aby sme ich v rovnakom alebo ešte väčšom množstve prijímali dobrovoľne!“ Ale drvivá väčšina obyvateľov Slovenska sa jasne vyjadrila, že: „Nesúhlasíme s akýmkoľvek prijímaním migrantov, či už na základe povinných kvót alebo na princípe (pseudo)dobrovoľnosti.“ Takže ako mnohí predpokladali s EÚ mašinériou sa nedá vybabrať, vždy si dosiahne to svoje. Ak sa objavia nejaké protestné hlasy, nájdu si len iný chodníček na úspešnú realizáciu svojich utopických multikulturálnych cieľov…

Tak či onak, K a K štúdio vám v nasledujúcich dňoch prinesie svoj pohľad na otázku migrantov. Humorný a ironický, ako ste už pri tomto blogu zvyknutí, ale zároveň aj seriózny a pravdivý.

Prvá časť opisuje ako to vlastne všetko začalo…

——————————————————————————————-

A teraz niečo o čom ste určite ani netušili (cítite tú iróniu, že…)! Minulú sobotu sa v Bratislave demonštrovalo! Protestu proti prijímaniu migrantov a proti islamizácii Európy sa zúčastnilo 2000 až 8000 ľudí (číslo úmerne klesá úrovňou mainstreamovosti médií, ktoré ho zverejňujú). A „úplnou náhodou“ sa v ten istý čas, v tom istom meste a na takmer rovnakom mieste, konal aj protest proti protestu s názvom: Bratislava blokuje, náckov tu nechceme a bla, bla, bla, ktorého sa zúčastnil aj Havran (áno, ten vták). Títo junáci, ktorých bolo 20 až 200 (číslo sa úmerne zvyšuje úrovňou mainstreamovosti médií, ktoré ho zverejňujú), naopak hovoria, že migrantov prijať treba a to čo najviac a čo najskôr, aby nám ich náhodou neuchmatli iné krajiny. Skôr než sa však bližšie budeme zaoberať zmieňovanými protestami a reakciami, ktoré priniesli, presunieme sa ešte na počiatok vekov. Ehm, vlastne stačí do doby, ktorá predchádzala dnešným udalostiam.

Kde bolo, tam bolo (radšej keby ani nebolo), bola raz jedna roztopašne rozmaznaná princezná Amerika. A tá čo si zaumienila, to aj musela mať! A tak jedného dňa na svojho vrchného posluhovača Baracka Obamového Nitkového, urobila také tie „úprimné“ psie oči ako vystrihnuté z nejakého hollywoodskeho afektovaného filmového dielka. A zajasala hebkým hláskom (odkedy je hlások hebký?): „Ja chcem ropu.“ „V poriadku. Tu máš motyku, rýľ, vedro, choď si na dvor vykopať.“ riekol jej vrchný posluhovač. „Ja chcem ropu z Líbye!“ dupla si tá nezbednica. „Ach, to aby som zase išiel šíriť slobodu.“ povzdychol si Barack, obul si čižmičky, vzal do ruky starú hrdzavú americkú zástavu (odkedy je zástava hrdzavá?) a hajde na vandrovku!

č 25.6.2015 offici zmenšený

Začiatok príbehu o migrantoch

Cestou do Líbye si ešte ujasnil postoj u princov a princezien ostatných krajín, ktorí sú už zvyknutí (okrem rebelujúceho ruského princa), že vždy konajú tak, ako im zapíska americká princeznička. A tak so širokou podporou spojencov vtrhol na dvor vladára Kaddáfiho, ktorého po vzore niekdajšieho humanitárneho bombardovania v Juhoslávii, humanitárne zabil. „Toto je veľký deň pre Líbyu! Odteraz tu budete mať slobodu a demokraciu!“ euforicky zakričal Barack, tak, aby prehlušil hluk amerických ropných tankerov, ktoré práve začali čerpať líbyjskú ropu pre jeho maličkú princezničku Ameriku. Ako tak čas plynul a plynul a princeznička Amerika sa náhle začala zaujímať tentokrát o úrodnú ukrajinskú pôdu, znenazdajky dobehol do Bieleho zámku, ktorý sa niekedy nesprávne nazýva aj Biely dom, zadychčaný špeh. „Zle je, zle je.“ lapal po dychu. „Ja som ti hovoril, keď nemáš kondičku, nelez na maratón!“ upozornil ho Barack. „Ale nie mne je zle, ale s Líbyou je zle. Utekajú odtiaľ státisíce ľudí, pretože po zabití Kaddáfiho už nemá kto vládnuť pevnou rukou a strážiť hranicu.“ „My sme tam už svoju prácu odviedli, zaviedli sme slobodu, demokraciu a ťažbu ropy, teraz sú na rade naši spojenci, nech si nejakých tých migrantov riešia oni.“ kľudne prehodil Barack a zahryzol si do ruky. „Ááááu!“ skríkol. „Myslel som, že v nej ešte mám ten hamburger.“ vysvetlil svoj kanibalský útok na vlastnú hornú končatinu.

A práve pointa tohto pravdivého príbehu vysvetľuje, prečo je tu dnes problematika migrantov, kvôli ktorým Slováci vyšli do ulíc.

POKRAČOVANIE ČOSKORO – SLEDUJTE TENTO BLOG A FB STRÁNKU K a K ŠTÚDIA.

Chcete mať informácie o nových článkoch K a K štúdia ako prví? Pridajte sa na facebook stránku K a K štúdia – oázu pokoja v zradných vodách hnusných sociálnych sietí…

https://www.facebook.com/pages/K-a-K-%C5%A1t%C3%BAdio/125108480868174

K a K PROMO 014 BLOG

VYSVETLENIE: K a K štúdio píše šokujúco pravdivé a spravodlivé kritické články, v rámci ktorých môže dôjsť aj ku kritike určitých predstaviteľov národov. Nikdy sa však nejedná o kritizovanie celého národa ako takého. Ide o oprávnené kritizovanie predmetných organizácií, konkrétnych osôb, skupín osôb, ľudských vlastností alebo vlastností národov. K a K štúdio nikdy nijakým spôsobom nehaní, ani neznevažuje žiadny národ, ani jeho občanov…

Zničí Harabin Kotlebu, Kiska Sulíka a kto zachráni súčasnú koalíciu?

18.02.2019

Tri otázky. Zničí Štefan Harabin Mariana Kotlebu, Andrej Kiska Richarda Sulíka a kto zachráni súčasnú koalíciu Smer-SD, SNS a Most-Híd? Kotleba má problém Marian Kotleba má problém. A viac »

Slovenskí odporcovia komunizmu tlieskajú Európskej únii

30.11.2018

Je zaujímavé sledovať, ako slovenskí odporcovia komunizmu tlieskajú Európskej únii. Pritom sa jedná takmer o rovnakú situáciu ako tomu bolo v komunizme. Rozdiel je len v tom, kto nám vládne. viac »

Maďarizácia Slovenska pokračuje!

08.09.2018

K a K štúdio ostáva verné svojej povesti a opäť prináša tému, ktorej sa nevenuje žiadne iné médium, ani zo skupiny médií hlavného prúdu, ani z alternatívnych médií. Táto téma je žalostne viac »

počasie teplo leto

Leto sa rozlúči grandióznym finále

24.08.2019 09:00

Už len týždeň a začne sa nový školský rok. Koniec prázdnin bude naozaj teplý, miestami až horúci, s občasnými búrkami.

balistická raketa

Trump po severokórejskom balistickom teste: S KĽDR máme naozaj dobré vzťahy

24.08.2019 08:31

"Kim Čong-un bol doposiaľ voči mne celkom úprimný," citovala Trumpa agentúra Reuters.

franúzsko, summit G7

Trump sa bude na G7 krotiť. Alebo skúsi kúpiť Eiffelovku

24.08.2019 08:00

Emmanul Macron robil všetko preto, aby summit krajín G7 pod jeho vedením v mestečku Biarritz nedopadol ako katastrofa

trump

Odveta za odvetu. Trump pridal k clám pre Čínu ďalšie percentá

24.08.2019 07:48

Trumpa nahneval krok čínskej vlády, ktorá oznámila odvetné clá voči americkým. Okamžite zvýšil sadzby. Trhy v USA reagovali na napätie silným výpredajom.

kakstudio

www.facebook.com/pages/K-a-K-… filmstudio.blog.pravda.sk filmstudio.webgarden.cz www.enigma.sk/profil/kakstudio K a K štúdio vzniklo v roku 2006. V prvopočiatkoch sa venovalo natáčaniu amatérskych filmov, od roku 2009 pôsobí aktívne už len na internete. Činnosťou je písanie komentárov/kritík k slovenským filmom, seriálom, ale aj kritík z iných oblastí života. Sporadicky sa zaoberá prinášaním rozhovorov a promo akcií. Z dielne K a K štúdia je taktiež humorný seriál: Všetko je problémom, ktorý ma ambíciu vyjsť aj knižne. Domovskou stránkou K a K štúdia, je od roku 2007 web stránka: filmstudio.webgarden.cz. Okrem toho pôsobí aj na: enigme, facebooku a od 5.2.2013 aj na blogu: filmstudio.blog.pravda.sk/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 231175x
Priemerná čítanosť článkov: 4362x

Autor blogu

Kategórie