Založ si blog

Voľby do NR SR v roku 2016 – Pat alebo šach mat? !

Tak som sa tak minule pri pohľade na prieskum verejnej zámienky (mienky), ohľadom nadchádzajúcich volieb do NR SR, intelektuálne zamyslel (no dobre, tak len zamyslel), že kto nám bude vládnuť od oného magického roku 16. 2016. Pán Mäčiar (čo na koniec, zaspievajme si: „S pánom Bohom, idem od vás…“), ani Dzúrivý železničiar, to už zrejme nebudú. Aj keď, jeden nikdy nevie. Veď ako sa hovorí: „Keď sa somár unaví, aj motyka vystrelí na šťastného.“ Alebo tak nejak… Avšak dúfajme len, že návraty sa budú konať len v Pošte pre teba, prípadne na hudobnej scéne a politiku zďaleka obídu. Veď okrem dvoch už vyššie spomínaných pánov, totiž nad našim štátom, ako Damoklov meč visí hrozba návratu aj tej blonďavej pani z tejto krajiny (ktorá si už užila svoj rok  a pol slávy na politickom poli) a jej americkej úderky.

Ale späť k číslam. Moja výška je 185 cm,.. Ehm, k prieskumovým číslam volieb do NR SR 2016. Podľa nich by o necelý rok a pol voľby do parlamentu vyhrala strana Smer – SD. Dlhodobo ju podporuje + – (alebo ak chcete – +) 40% holičov (voličov). Podarí sa však tejto strane podobne, ako v roku 2012 urobiť drsný šach mat pravici? Alebo dosiahne nedostatočné čísla na samovládnutie a bude si musieť hľadať partnera (rozumej – koaličného partnera, nie sexuálneho)? Ak to tak bude, kto pôjde smerom do vlády so Smerom? Mnohí predpokladajú, že keby nastala táto situácia, koaličným parťákom ľavičiarov by sa stalo DPH (KDH). Stranou „Kádehá“ si však nemôžeme byť istí, keďže už dlhšiu dobu prejavuje známky schizofrénie (alebo vypočítavosti?), keď obrazne povedané, raz stavia so Smerom na pieskovisku hrady a potom razom uteká k zvyšku 3%-tných strán, so zámienkou, že oni majú lepšie formičky. Alebo bude víťaz volieb (teda pravdepodobne Smer) zatlačený do kúta a iniciatívu preberie druhá najúspešnejšia strana? Teda (a zase sme pri nich) samotné KDH? Či ten pavúk, jak sa volá… Precházka? (Ale tomu sa už pomaly trhá pavučina, tak ten asi nie…) Ak by druhí skončili pseudokresťania, stáli by pri ťažkej úlohe. A to spojiť zmieňovaného kráľa pavučinových sietí s Matovičom, maďarskú partu (Most – Híd a SMK) (ozaj, prečo im v prieskumoch dokopy vychádza cca 13%, keď je na Slovensku „len“ cca 8% Maďarov?) a prípadné trpasličých modrých SDKÚ, keby náhodou zázrakom preliezli 5% hranicu, potrebnú na vstup do parlamentu. Viete si ale predstaviť, že sa pohádaní Matovič a Procházka dohodnú a pôjdu spolu do vlády? Vlastne, keď sa v roku 2010 dohodli SaS a KDH, len aby boli pri moci, možné je aj toto. Takže naplní sa nebodaj táto varianta a bude nám vládnuť maďarská parta (ktorá si ako podmienku vstupu do vlády dá obnovenie Uhorska a v rámci „dobrej vôle aj ovládnutie Ministerstva školstva a spustenie projektu: „Dvojjazyčnosť na slovenských školách – tak je to správne“ a Matovič s Procházkom, na čele s premiérom Figeľom? Alebo z toho vznikne volebný pat a ujme sa nás (na radosť pravice) sám „mierotvorca“ Obama? Či v roku 2016 už národné štáty existovať nebudú (stanú sa z nich len akési okrsky), ktoré budú pod súčasťou supermodernej Európskej štvrtej ríše?

No, uvidíme. A vlastne, uvidíme, či uvidíme.

A čo si myslíte vy? Ako dopadnú voľby do NR SR v roku 2016? Kto nám bude vládnuť?

 

člá 12.9.2014

Realita budúcnosti Slovenska?

KOMPLEXNÉ VYSVETLENIE K SPRIEVODNÉMU OBRÁZKU:

Pri poznaní mentality niektorých Slovákov a súdiac z toho, že u nás je aj vlastenectvo považované za extrémizmus, môžeme predpokladať, že daný obrázok bude označený za nacionalistický, poburujúci, nacistický, či xenofóbny. Nie je tomu tak. A voči týmto označeniam sa autor článku ostro ohradzuje. Obrázok je poňatý satiristicky, ale zakladá sa na pravde a reálnych vyhláseniach maďarských politikov. A obraňovať svoj štát je niečo celkom normálne… Je predsa všeobecne známe, že maďarské politické strany pôsobiace na Slovensku už roky snívajú o autonómii nášho juhu. Ak sa im tento sen naplní, bude na tomto území zavedená tvrdá maďarizácia, až v týchto končinách bude zrazu bývať 100% Maďarov – čo bude dôležitý argument pre konečné pripojenie tohto územia k samotnému Maďarsku a prvým krokom k fanatickému plánu obnovenia Uhorska. Aj keď tieto vety môžu byť brané ako prehnané, pri nečinnosti Slovákov sa môžu stať čoskoro skutočnosťou. Spomeňme si, ako nám onoho času Poliaci poľahky zabrali (bez žiadneho odporu prezidenta ČSR) časť Oravy a Spišu. Alebo ako ľahko sme sa vzdali južného Slovenska pri Viedenskej arbitráži, či Podkarpatskej Rusi. Keby teda Maďari chceli, obsadia SR aj zajtra. Veď TiežSlovákom by to bolo jedno.

Je správne dodržiavať práva menšín, u nás sa však vyskytol nebezpečný precedens, keď menšina chce vážiť viac ako štátotvorné obyvateľstvo. Kde sa razí filozofia, že nie menšina sa má prispôsobovať štátotvornému obyvateľstvu, ale štátotvorné obyvateľstvo sa má prispôsobovať menšine. Maďarský politik C. Szegedi hovorí, že je najvyšší čas, aby sa Slováci naučili po maďarsky, aby slovenská vláda uznala maďarčinu ako druhý štátny jazyk a aby sa Slovensko zrieklo svojho územia v prospech Maďarska. (ZDROJ: http://hn.hnonline.sk/svet-120/je-cas-aby-sa-slovaci-naucili-po-madarsky-368214) Predstavitelia Maďarov pôsobiaci na Slovensku vykrikujú, že na južnom Slovensku dochádza k masívnej asimilácii maďarského obyvateľstva, (ZDROJ: http://www.sme.sk/c/7393839/pre-smk-je-skotske-referendum-vzorom.html) pretože jeho počet sa za 10 rokov znížil o (len) cca 100 000. Pritom toto číslo zaznamenáva len prirodzený úbytok. (v samotnom Maďarsku počet obyvateľov klesol za 10 rokov o cca 300 000, ZDROJ: https://www.google.sk/publicdata/directory – Indikátory svetového vývoja – počet obyvateľov – Maďarsko). Brutálna asimilácia?! Veď v niektorých juhoslovenských obciach sa už ani nedohovoríte po slovensky! A aby sa nezabudlo, maďarská menšina dostane od Ministerstva kultúry najväčšie množstvo finančných prostriedkov, zo všetkých zastúpených menšín na našom území! Ich menšina bude mať k dispozícii vyše 2 milióny eur, pričom na porovnanie, menšina rusínska získa len niečo vyše 200 000 €. (ZDROJ: http://www.aktuality.sk/clanok/244658/dotacie-medzi-13-mensin-rozdelia-takmer-styri-miliony-najviac-dostanu-madari/)

Skutočnosť je taká, že maďarská menšina na Slovensku má také právomoci ako žiadna iná menšina na svete. Slovensko sa o ňu stará ako vo vatičke. A oni sa ešte budú sťažovať. Pozrime sa, ako sa pristupuje ku slovenskej menšine v Maďarsku. Kde v rámci prezentovanej vzornej starostlivosti o menšiny, už o pár rokov nebude ani jedného Slováka…. 

Chcete mať informácie o nových článkoch K a K štúdia ako prví? Pridajte sa na facebook stránku K a K štúdia – oázu pokoja v zradných vodách hnusných sociálnych sietí…

https://www.facebook.com/pages/K-a-K-%C5%A1t%C3%BAdio/125108480868174

Logo K a K 2014 8 rokov na scéne NA BLOG

VYSVETLENIE: K a K štúdio píše šokujúco pravdivé a spravodlivo kritické články, v rámci ktorých môže dôjsť aj ku kritike určitých predstaviteľov národov. Nikdy sa však nejedná o kritizovanie celého národa ako takého. Keď teda napíšeme napríklad: „Ako by sa asi zachovala EÚ, keby v Donecku a Luhansku rozpútali vojnu Američania?“, myslíme tým, aké rozhodnutia budú prijaté zo strany politikov v mene celej krajiny, uvedomujúc si, že nie všetci obyvatelia toho ktorého štátu sa s danými platnými rozhodnutiami budú stotožňovať. Ide o oprávnené kritizovanie predmetných organizácií, konkrétnych osôb, skupín osôb, ľudských vlastností alebo vlastností národov. K a K štúdio nikdy nijakým spôsobom nehaní, ani neznevažuje žiadny národ, ani jeho občanov…

Slovenskí odporcovia komunizmu tlieskajú Európskej únii

30.11.2018

Je zaujímavé sledovať, ako slovenskí odporcovia komunizmu tlieskajú Európskej únii. Pritom sa jedná takmer o rovnakú situáciu ako tomu bolo v komunizme. Rozdiel je len v tom, kto nám vládne. viac »

Maďarizácia Slovenska pokračuje!

08.09.2018

K a K štúdio ostáva verné svojej povesti a opäť prináša tému, ktorej sa nevenuje žiadne iné médium, ani zo skupiny médií hlavného prúdu, ani z alternatívnych médií. Táto téma je žalostne viac »

Návrh marketingovej kampane na podporu predaja a zvýšenie podielu slovenských výrobkov v obchodoch

31.12.2017

Fakty: Podiel slovenských potravín na domácich pultoch: 37,2 % Predpoveď podielu slovenských potravín v roku 2027 pri zachovaní súčasného klesajúceho trendu: 15,9 % Priemerný podiel domácich viac »

USA, protiraketový obranný test

USA predstavia nový systém protiraketovej obrany umiestnený na obežnej dráhe

17.01.2019 08:50

Stratégia má za cieľ ochrániť Spojené štáty pred existujúcou hrozbou zo strany Severnej Kórey a Iránu.

TAIWAN, delostrelectvo, tank, vojaci, armáda, cvičenie

Taiwan uskutočnil v reakcii na čínsku hrozbu vojenské cvičenia

17.01.2019 07:52

Tento krok prichádza po opätovných hrozbách zo strany Číny, ktorá považuje ostrovný Taiwan za svoju súčasť.

USA, biely dom, washington

Muž chcel zaútočiť na Biely dom a Sochu slobody

17.01.2019 07:17

Dvadsaťjedenročný extrémista požiadal agenta v utajení, aby mu zohnal zbrane a výbušniny.

Huawei logo

Spoločnosť Huawei vyšetrujú za údajnú krádež obchodných tajomstiev

17.01.2019 06:27

Čínsky koncern Huawei je najväčším svetovým výrobcom telekomunikačných zariadení.

kakstudio

www.facebook.com/pages/K-a-K-… filmstudio.blog.pravda.sk filmstudio.webgarden.cz www.enigma.sk/profil/kakstudio K a K štúdio vzniklo v roku 2006. V prvopočiatkoch sa venovalo natáčaniu amatérskych filmov, od roku 2009 pôsobí aktívne už len na internete. Činnosťou je písanie komentárov/kritík k slovenským filmom, seriálom, ale aj kritík z iných oblastí života. Sporadicky sa zaoberá prinášaním rozhovorov a promo akcií. Z dielne K a K štúdia je taktiež humorný seriál: Všetko je problémom, ktorý ma ambíciu vyjsť aj knižne. Domovskou stránkou K a K štúdia, je od roku 2007 web stránka: filmstudio.webgarden.cz. Okrem toho pôsobí aj na: enigme, facebooku a od 5.2.2013 aj na blogu: filmstudio.blog.pravda.sk/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 213232x
Priemerná čítanosť článkov: 4101x

Autor blogu

Kategórie