Založ si blog

Slovenský syndróm poddaného

Po uverejnení 1. časti článku: „My chceme len čo nám patrí. Svoje si nedáme od Dunaja po Tatry! …A dali sme si.“ ,bolo zaujímavé sledovať názory diskutujúcich. Je pozoruhodné, ako hlboko sa v niektorých Slovákoch, (dôsledkom toho, že sme 1000 rokov nemali vlastný štát), zakorenil akýsi pocit menejcennosti, strachu a obáv právom kritizovať iné národy. Namiesto toho, aby uznali pravdu a začali aspoň právom kritizovať tých, čo nás pripravili o územia, opisované v spomínanom článku, niektorí diskutujúci sa pustili do neočakávaného zľahčovania až urážania vlastného národa! Vraj celý článok je len akousi vyplakávačkou, bludom. Keď nám aj tie územia zobrali, tak čo. Tak to malo byť. Na vine sme my. Všetky chyby treba hľadať v Slovensku. Slovensko je najhorší štát na svete, jedine u nás existuje korupcia, jedine u nás sa kradne, jedine u nás nie je práca. Vo všetkých ostatných štátoch vo svete je to ako v raji. Všetci čestní, žiadne krádeže, práce habadej.

Takéto správanie, tento už opisovaný pocit menejcennosti by sme mohli nazvať – slovenským syndrómom poddaného.  Obava kritizovať iných a všetky chyby vzťahovať na seba ústi až do národného sebatrýzdnenia.

 

dokumetn 29.1.2014

 

Slovenský syndróm poddaného. Namiesto okamžitého konania a oprávnenej kritiky – zľahčovanie, nezáujem, prípadne urážanie vlastného štátu…

 

Veď vraj Podkarpatská Rus k Slovensku nikdy nepatrila. Ale patrila k ČSR! Takže nám vlastne nikto nič nezobral… Hmm… To je akoby sa Morava pripojila k Nemecku a namiesto toho, aby Česi právom kritizovali Nemcov, že im zobrali územie, by povedali: „Ale veď Morava nikdy nepatrila  Česku, ale ČSR.“

O spomínanej Morave taktiež nechceme počuť pravdu. V diskusii k predmetnému článku sa vyskytol názor, že územie Moravy nemôže patriť Slovensku. Tento názor teda automaticky spochybňuje aj historicky slovensko-moravské územie Moravy a skutočnosť, že Moravania a Morava (keďže si nevytvorili vlastný štát) patria k SR, nie k ČR. A argument dotyčného, že prečo teda Morava nemôže byť priradená k Slovensku? Ževraj, veď Česi s nimi boli 1000 rokov. (Podľa tejto logiky by sme potom my mali patriť pod Maďarov, keďže sme s nimi boli v jednom štáte tiež 1000 rokov, ako Moravania s Čechmi.) Autor tejto myšlienky asi pozabudol na to najhlavnejšie – na dôvod, prečo boli Moravania s Čechmi 1000 rokov. Nie preto, že by chceli. Ale preto, že Česi im obsadili územie a Moravania nikdy nenašli dostatočnú silu na odboj. A len taká poznámočka. Pamätáte , keď sme s Moravanmi k svojmu štátu pripojili aj celé Čechy? Česi sa potom sťažovali, hromžili,.. A o 12 rokov sa ako prví odtrhli od Veľkej Moravy. Dnes sú Čechy a Morava opäť spolu. Ale v opačnom garde. Morava je pripojená k Česku, nie Česko k Morave. …A Česi sa s tými 12 rokmi, keď patrili pod Veľkú Moravu nevyrovnali dodnes. Svoje komplexy si liečia robením „napriekov“ Moravanom (napr. pri sčítaní obyvateľstva – kde mali ostatné národy predtlačenú svoju národnosť, len Moravania si tú svoju museli ponižujúco dopísať perom), spochybňovaním veľkomoravského obdobia. A hlavne kráľa Svätopluka, ktorého pri každej možnej príležitosti vykreslia ako psychopatického vraha (naposledy v seriáli Cyril a Metod – Apoštoli Slovanov). Tým sa snažia o potláčanie slovenských a moravských dejín a slovenského a moravského národného povedomia, ktoré chcú premeniť na národné bezvedomie. Česká lobby nám prepísala našu najstaršiu históriu – zo Slovenov (Slovákov) a Moravanov spravili Slovienov, o ktorých tvrdia, že to vlastne ani neboli Slováci, ale Slovania – a aj tí boli vlastne len Moravania. Takisto zo staroslovenčiny urobili staroslovienčinu. (Nielen) česká lobby zakázala používať pomenovanie starí Slováci (označenia starí Maďari a starí Česi sú v poriadku) a „odobrala“ Svätoplukovi titul kráľa a cenzurovala jeho sochu…

Prečo sme zase pri Veľkej Morave? No lebo aj tento príklad slúži na potvrdenie slovenského syndrómu  poddaného. Prepíšu nám najstaršiu históriu a my im bez výhrad uveríme. Keď niekto príde a povie pravdu, ako to v skutočnosti bolo – tak ho vysmejeme, že: „Hahahááá, ty truľo, akí starí Slováci vtedy boli?! Vtedy boli Slovania! Aj to boli Moravania! Však my sme vtedy neboli!“ …Veď podobnú cestu razí aj slovenský dejepis. Naše deti sa učia o Veľkej Morave ako o cudzom štáte, ktorý bol na našom území a v ktorom žili nejakí Slovania.

Podporu slovenskému syndrómu poddaného razia aj naše médiá. Moderátorka najsledovanejších Televíznych novín tej televízie, ktorá má v logu tú vranu v krúžku :P, pri jednej reportáži vyhlásila: „Mnoho Slovákov má komplexy, z toho, že nemáme takú bohatú históriu ako iné národy.“ Nóó, tak zrejme USA, ktoré vznikli v roku 1776 majú bohatšiu históriu, ako my, ktorí sme tu už od cca roku 500.

Médiá si taktiež s chuťou zvyknú kopnúť napríklad do takého Štúra – že to bol len blb, lebo sa postrelil na poľovačke. Do Jánošíka – že to bol len zlodej a navyše Poliak. A takéto myslenie sa nanešťastie prenáša aj na niektorých Slovákov, našťastie len na niektorých, ale mám pocit, že ich je väčšina…

 

…KONIEC PRVEJ ČASTI

———————————————–

Chcete mať informácie o nových ŠOKUJÚCO PRAVDIVÝCH A SPRAVODLIVO KRITICKÝCH článkoch K a K štúdia ako prví? Pridajte sa na facebook stránku K a K štúdia – oázu pokoja v zradných vodách hnusných sociálnych sietí…

https://www.facebook.com/pages/K-a-K-%C5%A1t%C3%BAdio/125108480868174

K a K PROMO 014 BLOG

 

 

VYSVETLENIE: K a K štúdio píše šokujúco pravdivé a spravodlivé kritické články, v rámci ktorých môže dôjsť aj ku kritike určitých predstaviteľov národov. Nikdy sa však nejedná o kritizovanie celého národa ako takého. Ide o oprávnené kritizovanie predmetných organizácií, konkrétnych osôb, skupín osôb, ľudských vlastností alebo vlastností národov. K a K štúdio nikdy nijakým spôsobom nehaní, ani neznevažuje žiadny národ, ani jeho občanov…

Maďarizácia Slovenska pokračuje!

08.09.2018

K a K štúdio ostáva verné svojej povesti a opäť prináša tému, ktorej sa nevenuje žiadne iné médium, ani zo skupiny médií hlavného prúdu, ani z alternatívnych médií. Táto téma je žalostne viac »

Návrh marketingovej kampane na podporu predaja a zvýšenie podielu slovenských výrobkov v obchodoch

31.12.2017

Fakty: Podiel slovenských potravín na domácich pultoch: 37,2 % Predpoveď podielu slovenských potravín v roku 2027 pri zachovaní súčasného klesajúceho trendu: 15,9 % Priemerný podiel domácich viac »

Ilúzia neexistujúcej alternatívy. . . Zostaň v EÚ, inak skapeš! Najvyšší čas na Brexit a Slovexit

23.06.2016

Pred nami je smrtiace, beštiálne referendum, ktoré rozhodne o zotrvaní alebo odchode Británie z Európskej únie. Ak si Briti zvolia možnosť a zostanú v pakte s európskou chobotnicou, konečne viac »

nórsko, príroda, hory, turistika, fjord, lode, plavba,

Nórsko po siedmich rokoch opäť zvýšilo úroky

20.09.2018 13:04

Nórska centrálna banka zvýšila svoju kľúčovú úrokovú sadzbu o štvrť percentuálneho bodu na úroveň 0,75 percenta.

František Imrecze, Peter Kažimír

Kažimír príjme Imreczeho rezignáciu už dnes, meno nového šéfa nepovedal

20.09.2018 12:34, aktualizované: 12:42

Minister financií Peter Kažimír odmietol, že novým šéfom Finančnej správy bude terajší riaditeľ Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovít Makó.

polícia, radar, meranie rýchlosti, alkohol, tester

Počet dopravných nehôd zapríčinených alkoholom narastá

20.09.2018 12:22

Mladí vodiči vo veku od 18 do 29 rokov spôsobili za posledné štyri roky 38 percent všetkých dopravných nehôd pod vplyvom alkoholu.

SR NRSR schôdza 30. rokovanie

Beblavý Kažimírovi: Vyšetrite colné podvody. Minister avizuje poslanecký prieskum

20.09.2018 12:10, aktualizované: 12:55

Nezaradený poslanec je presvedčený, že colné podvody na Slovensku sa opäť rozbehli od leta minulého roka.

kakstudio

www.facebook.com/pages/K-a-K-… filmstudio.blog.pravda.sk filmstudio.webgarden.cz www.enigma.sk/profil/kakstudio K a K štúdio vzniklo v roku 2006. V prvopočiatkoch sa venovalo natáčaniu amatérskych filmov, od roku 2009 pôsobí aktívne už len na internete. Činnosťou je písanie komentárov/kritík k slovenským filmom, seriálom, ale aj kritík z iných oblastí života. Sporadicky sa zaoberá prinášaním rozhovorov a promo akcií. Z dielne K a K štúdia je taktiež humorný seriál: Všetko je problémom, ktorý ma ambíciu vyjsť aj knižne. Domovskou stránkou K a K štúdia, je od roku 2007 web stránka: filmstudio.webgarden.cz. Okrem toho pôsobí aj na: enigme, facebooku a od 5.2.2013 aj na blogu: filmstudio.blog.pravda.sk/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 205382x
Priemerná čítanosť článkov: 4027x

Autor blogu

Kategórie